Skip to content Skip to footer


O elektroepilacji

Elektroepilacja to metoda trwałej epilacji za pomocą wyładowania elektrycznego skierowanego bezpośrednio na mieszek włosowy. Według badań klinicznych jest jedyną trwałą metodą usuwania włosów. Prąd elektryczny przenika do mieszka włosowego przez najcieńszą igłę-elektrodę i niszczy strefę wzrostu włosa, co prowadzi do dysfunkcji tego mieszka włosowego (włos nie rośnie). Każdy włos jest usuwany pojedynczo.

Elektroepilacja istnieje od prawie 150 lat i pokazała swoją skuteczność na przestrzeni czasu. Zabieg jest bardzo popularny w krajach bliskiego wschodu oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, w Polsce jest obecnie mało rozpoznawalny, ale w ostatnich latach zaczyna budować pozytywną reputację.

Print

Zabieg nie może być wykonany w przypadku istnienia poniżej wymienionych przeciwwskazań:

Ciąża i karmienie piersią;

Choroby onkologiczne;

Cukrzyca;

Choroby sercowo-naczyniowe;

Wirusowe, zakaźne zapalenie;

Podrażnienia skóry (choroby, rany, skaleczenia);

Żylaki – depilacja nóg;

Obecność wkładki wewnątrzmacicznej – strefa bikini;

Choroby endokrynologiczne;

Zapalenie wątroby;                                                   

Reakcja alergiczna na metale

Tak, jeśli włosy są odpowiedniej długości.

Minusem jest to, że efekt końcowy zobaczymy znacznie później, ponieważ włosy będą pojawiać się powoli i między zabiegami możemy nie zobaczyć efektu.

Plusem jest krótszy czas każdego zabiegu, ponieważ pracujemy z mniejszej ilością włosów.

Nie ma ograniczeń, jeśli już się pojawiły pierwsze włosy i nie ma innych przeciwskazań. Jak najbardziej zaleca się wykonać serię zabiegów w młodszym wieku, kiedy nastolatki mają dużo kompleksów na punkcie swojego wyglądu. Po za tym skóra po zabiegu szybciej się goi.

Elektroepilacja opiera się termolizie komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa za pomocą prądu. Jest to precyzyjna metoda, jednak sesje mogą być długotrwałe.

Z kolei laserowa depilacja wykorzystuje światło laserowe, które jest absorbowane przez melaninę w mieszku włosowym, prowadząc do uszkodzenia tego mieszka. Jest to szybsza metoda, szczególnie do większych obszarów, ale ma mniejszą skuteczność i zależy od kontrastu koloru włosów i skóry.

Skuteczność elektroepilacji jest niezależna od koloru włosów czy typu skóry, co czyni ją bardziej uniwersalną. Laserowa depilacja jest bardziej skuteczna dla konkretnych kombinacji koloru włosów i skóry, jednak nie gwarantuje trwałych efektów, już za kilka miesięcy po wykonanym zabiegu może znów pojawić się zbędne owłosienie. W obu przypadkach wymagane są serie zabiegów, aby uzyskać lepsze efekty. Elektroepilacja może być bardziej czasochłonna, ale gwarantuje usuniecie włosów na całe życie.

Już po pierwszym zabiegu na opracowanym obszarze zniknie na zawsze 10-40% włosów. Ilość usuniętych włosów zależy od partii ciała oraz czasu zapuszczania włosów, im więcej włosów będzie na powierzchni,  tym więcej możemy usunąć podczas jednego zabiegu.

EloEpil © 2025. All Rights Reserved.